Aktualijos

KETVIRTOKAI KEPĖ BANDELES

    Balandžio 4 d. pavasario atostogų metu, ketvirtokai vyko į Varėnos r. įsikūrusį Dargužių amatų centrą, kur pasinaudoję Kultūros paso paslauga, kepė mielines bandeles.

   Išklausę edukatorės patarimus, pamokymus, ketvirtokai  nusiplovė rankeles, iškočiojo bandeles, sulipdė norimos formos bandelę, įdėjo saldžios varškės įdaro, užsimerkę pakuždėjo norą ir - bandelės buvo pašautos į pečių kepti.

   Kol bandelės kepė, edukatorė  mokiniams priminė, iš kokių grūdų kepama  duona, bandelės, pyragai, blynai. Mokiniai galėjo grūdus ir miltus pačiupinėti. Atidžiai išklausėme ir apie  rugio kelią, kol tampa duonele... Vėliau visi pažiūrėjo mokomąjį filmą apie pagarbą duonai, papasakojo pasaką apie pagranduką.

   Kepamos bandelės skleidė gardų kvapą ir gana greitai kiekvienas sulaukė savo iškeptos bandelės! Šiltas bandeles valgė užgerdami kvapnia mėtų arbata. Buvo smagu, o vaikai sakė, kad tokių skanių bandelių dar niekada neragavo ir galėtų jų suvalgyti ne vieną.

___________________________

Įrašo autorius:
Diana Andruškevičienė
pradinių klasių mokytoja