Aktualijos

Disleksijos pažinimo savaitė „Go Red“ – iniciatyva, kuri prasidėjo 2015 m. Australijoje, išpopuliarėjo visame pasaulyje ir jau kasmet tradiciškai organizuojama pirmąją spalio mėnesio savaitę. Šiais mokslo metais spalio 4-10 d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija jungėsi prie pasaulinės iniciatyvos „Go RED for Dyslexia“.

Rugsėjo 28 d. antrokai nekantriai laukė pasaulio pažinimo pamokos, nes pamoka vyko ne klasėje, kaip įprastai, o gimnazijos kieme. Nors oras nebuvo saulėtas, bet nebuvo ir šalta. Tad patyrinėti medžius buvo smagu. Pamokos metu mokiniai mokėsi įvardinti pagrindines medžio dalis, aiškinosi jų paskirtį, pamatė lapų gysleles, sužinojo, kad medžiai kvėpuoja lapais, išsiaiškino,  kam reikalinga medžiui žievė, šaknys.

Rugsėjo 21 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 2- 4 klasių mokiniai dalyvavo bendrame Vilniaus teatro ,,Lėlė“ ir Šalčininkų rajono savivaldybės kultūros centro projekte ,,Diena su lėle‘‘. Atvykę į Šalčininkų kultūros centrą gimnazijos pradinukai sugužėjo į kūrybines lėlių teatro dirbtuves: ,,Šešėlių teatras“, ,,Juokdarių teatras“ ir ,,Šėpos teatras“. Pasigamino po linksmą lėlę. Vėliau susidomėję apžiūrėjo lėlių muziejaus parodą iš kurios skubėjo į salę pasižiūrėti spektaklio ,,Daktaras Dolitlis“.

Grupė mūsų gimnazijos mokinių vasaros atostogas užbaigė dalyvaudami Lenkijos neformaliosios  organizacijos „Fundacja AVE“ parengtame ir Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuotame bei Lenkijos švietimo ministerijos dotuotame projekte „Project K“ (Projektas K). Rugpjūčio 23-30 dienomis devyni 8-10 klasių mokiniai lydimi anglų kalbos mokytojos Druskininkuose susitiko su 15-18 metų jaunuoliais iš Varšuvos. 

Atėjus vasaros šilumai, visi traukia pailsėti prie vandens telkinių. Eišiškių miestelis turi savo mažą vandens telkinuką – vietinių vadinamą „baseika“. Bet ar saugu čia maudytis? Netradicinės pamokos metu, nusprendėme tai patikrinti su 7–tos klasės mokiniais ir atlikome vandens būklės tyrimą. 

Šiais metais 10 Šalčininkų rajono mokyklų prisijungė prie projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) vykdymo, kurį organizavo Britų taryba Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Projekto „Svajonių komandos“ tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Lietuvoje šis projektas yra vykdomas jau trečius metus veiklose aktyviai jau dalyvavo Klaipėdos regiono moksleiviai ir Visagino mokyklos.

Gyvybė Žemėje jau nuo pat jos atsiradimo nuolat keičiasi. Vienos organizmų rūšys išnyksta, o kitos atsiranda. Organizmų kaita - tai evoliucija. Pagrindinis evoliucijos įrodymas yra fosilijos – suakmenėjusios organizmų liekanos ar jų atspaudai uolienose. 

Mūsų gimnazija birželio 10 d. tapo mokslu besidominčių jaunuolių traukos centru – į gimnazijos  kiemą užsuko neįprastas modernios mokslinės įrangos prikrautas vilkikas „MoMoLab“. Tai  mobilioji mokslinė laboratorija, kuri sudomino 8-10, I-IIIG klasių mokinius.