Aktualijos

„KAIP DUONELĖ ATSIRANDA“

    Vasario 22d. priešmokyklinio ugdymo grupės vaikučiai vėl pramogavo. Šį kartą smalsumo vedini važiavome į Varėnos rajone Dargužių kaime įsikūrusį amatų centrą. Kelionės tikslas - sužinoti, kaip ant mūsų stalo atsiranda duona.

    Amatų centre mus pasitiko centro vadovė ir amatininkė. Pirmiausiai vaikučiams trumpai papasakojo, ką veiksime, priminė saugumo taisykles. Pasipuošę prijuostėmis ėjome į virtuvę prie didelio stalo. Kiekvienas iš paruoštos tešlos  formavo savo duonos kepalėlį. Pašovus duoneles į krosnį, vaikučiams buvo pasakojama ir  rodoma iš kur ir kaip atsiranda duona, aiškinama,  kaip duonelė buvo kepama senovėje. Kalbėjome ir apie tai, kad šiandien duoną iškepti jau lengviau negu anksčiau.

    Duonelei kepant vaikai  žaidė žaidimus, dainavo dainelę „Du gaideliai“.

    Namo vežėmės ką tik iškeptus dar šiltus ir kvepiančius duonelės kepaliukus. Vaikams ši edukacinė išvyka labai patiko. Smagu ir tai, kad kartu vyko ir tėveliai. 

___________________________

Rūta Kulpovičienė Įrašo autorius:
Rūta Kulpovičienė
Mokytoja, vykdanti priešmokyklinio ugdymo programą