Aktualijos

UŽFIKSUOTA ŠVIESA – CHEMIJA IR FOTOGRAFIJA

    Vykdant Erasmus+ projektą  „STEAM i STEAM work“, mūsų gimnazijos mokiniams nuolat suteikiama galimybė  suprasti tiksliųjų mokslų ir meno sąsajas. Kovo 22d. 8, IG ir IIG klasių mokiniai dalyvaudami  kultūros paso edukacijoje ,,Užfiksuota šviesa – chemija ir fotografija“ galėjo  įgyti praktinių įgūdžių bei dalykinių kompetencijų, pajausti pažinimo džiaugsmą, sužinoti, kaip daromi cianotipijos atspaudai. Turėjo galimybę ir  patys dalyvauti šiame procese.

    Cianotipija – spausdinimo procesas, atrastas 1842 m. Jo rezultatas – šviesiai arba tamsiai mėlynas atspaudas. Atspaudus gaminome ant akvarelinio popieriaus, kuris buvo įjautrintas šviesai, o kai išdžiūvo cheminiai reagentai( geležies amonio citratas ir  kalio geležies cianido tirpalai), ant viršaus buvo dėliojamos džiovintų augalų, smulkių daiktų, medžiagų kompozicijos. Apšvietus UV lempa, mokiniai gavo vaizdą-fotogramą, t.y. šviesius objektų siluetus tamsiame fone. Supratus technologinį procesą, atrandama interpretacijos ir kūrybos laisvė. Ši edukacija atskleidė chemijos mokslo ir meno sintezės galimybes.

     Manau, jog tokios netradicinės pamokos skatina jaunų žmonių kūrybiškumą, žadina smalsumą.

___________________________

Žana Bogdevičienė Įrašo autorius:
Žana Bogdevičienė
chemijos mokytoja