Aktualijos

MOKOMĖS GYVENIMUI

    IIIG kl. mokiniai, pasirinkę dalyką "Turizmas ir mityba", turi puikią galimybę susipažinti su įvairių pasaulio virtuvių patiekalais.

   Mūsų gimnazistai  domėjosi  japonų klasika vadinamais suši. Sušius gaubia mistiška aura, ir dažnas mano, kad juos pasigaminti sugeba tik patyrę meistrai. Todėl gimnazistai  priėmė iššūkį ir nutarė pagamini suktinukus suši.

    Pirmiausia susipažinome su  keletu pagrindinių suši rūšių: "hare", "maki,'' "nigiri", "oši". (Buvo labai linksma tarti šiuos neįprastus žodžius!). Aptarėme jų sudėtį, gaminimo procesą. Kruopščiai ir atkakliai  mokiniai  mokėsi sukti suktinukus su bambukiniu kilimėliu. Pabandę susukti suši ir patys nustebo, kad nėra taip sunku pagaminti šį šiandien mūsų šalyje gana populiarų ir ypač jaunimo mėgstamą patiekalą. Pagamintus suši "sake-maki" patiekė su sojų padažu, marinuotu imbieru ir wasabi pasta.

    Manau, pamoka buvo naudinga ir visiems įdomi. Įgytos žinios bei darbo įgūdžiai mokiniams tikrai privers ateityje.

___________________________

Įrašo autorius:
Lina Giedrienė
Technologijų mokytoja