Aktualijos

ĮTEIKTOS STANISLOVO RAPOLIONIO PREMIJOS

     Už lango pavasaris. Gieda paukščiai, žydi obelys. Šviesi, giedra diena. Pro gimnazijos duris žengia būrys garbingų svečių. Pagaliau sulaukėme: šiemet Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo ceremonija gimnazijoje vyks!

     Jau 16 kartą 2021 05 14 d. Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko tradicinė Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo ceremonija. Šia premija įamžinamas lietuvių raštijos pradininkas Stanislovas Rapolionis, o jos skyrimo tikslas - skatinti mokytojų, kultūros ir meno veikėjų literatūrinę veiklą, tautinį ugdymą, istorinės praeities studijavimą Rytų Lietuvoje, etninėse žemėse, užsienio lietuvių gyvenamosiose vietose.

     Ceremonija vyko gimnazijos bibliotekoje. Susirinkusiuosius pasveikino gimnazijos direktorė Danuta Zuzo, palinkėjo visiems su dar didesne pagarba vertinti tautos istorinę praeitį, o kasdienius darbus skirti Lietuvos labui.

     Kadangi praeitais metais premijos įteikimo ceremonija nevyko, tai šįkart Lietuvių švietimo draugija „Rytas“ už nuopelnus stiprinant lietuvybę Pietryčių Lietuvoje apdovanojo du laureatus :

   2020 metų Stanislovo Rapolionio premija įteikta Angelei Valienei, lituanistei, keturiolika metų dirbančiai Baltarusijos lietuviškose Gervečių, Rimdžiūnų bei Girios mokyklose, rašytojai, gidei, 119 straipsnių autorei.

     2021 metų Stanislovo Rapolionio premija įteikta Irmai Stadalnykaitei, Lietuvos istorijos žurnalo „Voruta“ redaktorei.

    Premijas įteikė Lietuvių švietimo draugijos "Rytas" pirmininkas Algimantas Masaitis, o laureatus pasveikino nacionalinio Lietuvos istorijos laikraščio „Voruta“ steigėjas, leidėjas ir vyr.redaktorius Juozas Vercinkevičius bei pirmosios Stanislovo Rapolionio (2005m.) premijos laureatas, buvęs Stanislovo Rapolionio vidurinės mokyklos direktorius bei dailės mokytojas Vytautas Dailidka.

     Ceremonija gimnazijos bibliotekoje vyko neatsitiktinai. Paminėjome neseniai Anapilin iškeliavusios bibliotekos vedėjos a.a. Marijos Aldonos Dailydkaitės darbus. Daug gerų ir nuoširdžių žodžių buvo pasakyta prisimenant kolegę, kuri ilgus metus puoselėjo biblioteką, skiepijo vaikams meilę knygoms ir gimtajam kraštui. 

     Renginiui pasibaigus nusifotografavome  prie sienos, ant kurios parašyti žodžiai: Čia gyvena Meilė, Laimė, Juokas, Svajonės ir mes...

     Mes – žmonės, savo prasmingais  darbais  kuriantys  Lietuvos ateitį !

___________________________

Įrašo autorius:
Danuta Zuzo
gimnazijos direktorė