Aktualijos

„NUTILĘ ŠTETLO PASAKOJIMAI“

Rugsėjo 2-9 dienomis įvairiose Lietuvos vietovėse  šurmuliavo Europos žydų kultūros dienų tradiciniai renginiai, jungiami bendros temos – „Pasakojimai“.

 Rugsėjo 7 dieną mūsų, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos  bendruomenės nariai,  taip pat turėjo galimybę plačiau susipažinti su žydų tautos kultūra bei tradicijomis, pasiklausyti ironiškos ir šmaikščios istorijos „Ne ožkoje  laimė“, pasivaikščioti gimtojo Eišiškių miesto gatvėmis ir išgirsti pasakojimus apie čia gyvenusius žydus, atrasti jų paliktus gyvenimo  bei darbų „pėdsakus“, sustoti akmenimis grįstoje gatvelėje, prisiliesti prie raudonų plytų mūro sienos, pasigrožėti ornamentais, suvokti, kodėl namų fasadai atrodo būtent taip, nustebti ir atpažinti senoje nuotraukoje nuo vaikystės pažįstamą gatvę..... Pasivaikščioję Eišiškių gatvelėmis, išklausę įdomių istorijų,  gimnazistai kartu su mokytojais  grįžo į gimnaziją ir varžėsi  protų mūšyje „ Nutilę štetlo pasakojimai“.

Įdomias ekskursijas vedė  mūsų gimnazijos mokytojos Liudmila Jurgelevičienė, Tatjana Sidorovič ir Jadvyga Sinkevič, savo prisiminimais pasidalino Vytautas Dailidka.

 Projektą „ Nutilę štetlo pasakojimai“ remia Kultūros paveldo departamentas prie Lietuvos kultūros ministerijos.

___________________________

Įrašo autorius:
Jadvyga Sinkevič
Muzikos ir dailės mokytoja