PIRMAS PROJEKTO „MYLĖK KIEKVIENĄ LAŠĄ“ SUSITIKIMAS SLOVAKIJOJE

Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija šiais mokslo metų kartu su kitais parneriais iš penkių šalių -  vengrais, slovakais, turkais, italais, portugalais - pradėjo vykdyti Erasmus Plus projektą „Mylėk kiekvieną lašą“ (“Love Every Drop”). Lapkričio 6-10 dienomis trys mūsų gimnazijos mokytojos: Nijolė Jotko, Gražina Šibekienė ir Emilija Zuzienė dalyvavo pirmame šio projekto mokytojų susitikime Slovakijoje Šamorin mieste, kuris įsikūręs Dunojaus lygumoje Žitno saloje netoli Gabčykovo–Nagymaros užtvankos. Pagrindinis susitikimo tikslas -  susipažinti su projekto partneriais bei aptarti projekto vykdymo detales. Susitikimo programą sudarė priimanti šalis. Visa veikla  buvo labai detaliai suplanuota ir orientuota į projekto tikslą ir temą - „Vandens ištekliai ir svarba juos tausojant bei saugant“.

Pirmomis susitikimo dienomis aptardami rūpimus projekto klausimus, tvarkaraštį, veiklų turinį, turėjome progos daugiau sužinoti apie kiekvienos šalies kultūrinius ypatumus – vaišinomės tradiciniais užkandžiais, kalbėjomės apie švietimo sistemų skirtumus. Tai puiki galimybė plėsti mokytojo akiratį.

Susitikimo su vietiniu geologu metu sužinojome, kaip amžiams bėgant Šamorino apylinkėse susiformavo upė Dunojus bei susitelkė didžiausi Europoje gėlo vandens ištekliai. Gabčíkovo-Nagymaros tvenkiniai suformuoti naudojant Dunojaus vandens jėgą elektros energijos gamybai. Tai didžiausia hidroelektrinė Slovakijoje, užtikrinanti švarų elektros energijos tiekimą, pašalinanti reguliarius potvynius.

Truputėlį prisilietėme ir prie Slovakijos istorijos: aplankėme sostinę Bratislavą ir senamiestį su jo keistosiomis skulptūromis, už kelių dešimčių kilometrų nuo Bratislavos esančią Červeny Kamen pilį, kuri laikoma viena gražiausių Mažųjų Karpatų kalnų regione. XIII a. karalių pilis buvo perstatyta XVI a. sutvirtinant gynybines sienas. Pilyje turtinga aristokratų šeima gyveno iki pat XXa. vidurio. Šiuo metu čia įrengtas muziejus.

Mokytojų susitikimas paliko neišdildomų įspūdžių, o svarbiausia - įgijome pedagoginės patirties. Projektą vykdysime dvejus metus. Vyks dar penki susitikimai. Pirmieji mokinių mainai įvyks Lietuvoje, Eišiškėse 2018 metų vasario viduryje. Įkvėpti puikių įspūdžių, imamės paruošiamųjų darbų svečių sutikimui su viltimi parodyti mūsų šalį gražiausiomis spalvomis.

Emilija Zuzienė Įrašo autorius:
Emilija Zuzienė
anglų kalbos mokytoja