AFRIKA IŠ ARČIAU

„Geografiją išmanom,
Mums visai ji ne kliūtis.
Afriką mes puikiai žinom,
Piramides ir žiotis“,- vienas iš sukurtų šūkių.

Gegužės 4 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje vyko viktorina „Afrika iš arčiau“. Viktorinos tikslas – skatinti domėjimąsi geografijos mokslu, ugdyti gebėjimą dirbti komandoje. Viktorina vyko per 5-6 pamoką, dalyvavo 6 komandos po 4 mokinius: 7a kl. - „Jaunieji geografai“, kapitonė K.Jotko, 7a kl. - „Mėlynieji linksmuoliai“, kapitonė U.Kiriuškinaitė, 8 kl. „Afrikos žinovai“, kapitonas O.Babkin, 8 kl. „Geografanai“, kapitonė A.Pogoželskaitė, IGb kl. - „Fantastiškas ketvertas“, kapitonė G.Milkintaitė, IGa kl. „Žaibas“ , kapitonė E.Dzikevič.
Mokiniai turėjo galimybę pademonstruoti savo žinias įvairiose rungtyse. Reikėjo žinoti Afrikos valstybes, jų sostines, geografinę padėtį, atpažinti paveikslėlius, mokėti matuoti atstumą, nustatinėti azimutą bei koordinates. Sprendėme kryžiažodžius, atlikome įvairius testus. Kapitonai turėjo galimybę pelnyti savo komandai papildomų taškų, todėl visi drąsiai ėmėsi atsakomybės už savo komandą, puikiai atliko užduotis bei pasirodė rungtyje „Kapitonų mūšis“.
Susumavus taškus išaiškėjo, jog I vietą užėmė „Jaunieji geografai“ - P.Girdzijevska, D.Sinkevičius, V.Zagorodniaja, 7a kl. , kapitonė K.Jotko. II vieta teko „Mėlyniesiems linksmuoliams“ - A.Sliževskytė, R.Savickis, G.Možeiko, kapitonė U.Kiriuškinaitė, III vietą užėmė „Afrikos žinovai“ - D.Mikelevičius, D.Žemaitis, S.Rudzis, kapitonas O.Babkin. Mokinių darbus vertino griežta, bet teisinga vertinimo komisija: IGa kl. mokiniai M.Klimovič ir R.Sobolevskij. Šie mokiniai žinias apie Afriką parodė dalyvaudami Šalčininkų rajono geografijos olimpiadoje, kur R. Sobolevskij užėmė I vietą, o M.Klimovič – IV vietą.
Sveikinu nugalėtojus ir labai dėkoju kitoms komandoms už aktyvų dalyvavimą, puikius sukurtus šūkius ir eilėraštukus, išreiškiančius meilę geografijos mokslui.

T.Sidorovič, geografijos ir istorijos mokytoja

{afrika}