"VAIKYSTĖS SPALVOS"

Balandžio 29d. Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijoje jau ketvirtą kartą vyko rajono pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas „Vaikystės spalvos“. Šiemet į konkursą susirinko pradinukai iš Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio, Jano Sniadeckio, Eišiškių, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijų, Kalesninkų Liudviko Narbuto vidurinės mokyklos, Pabarės pagrindinės mokyklos, Tetėnų „Šalčios“ pradinio ugdymo skyriaus. Konkurso tema – „Vaikystės spalvos“, tikslai - skatinti pradinukus domėtis vaikų literatūra, ugdyti mokinių kūrybiškumą, puoselėti meninio žodžio suvokimą ir, be abejo, glaudžiau bendradarbiauti ir draugauti rajono pradinių klasių mokytojams bei mokiniams.
Renginį pradėjome Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 2 klasės mokinių pasirodymu „Piemenukų išdaigos“ (paruošė mokyt. V.Mikelevičienė, J.Sinkevič).
Pradinių klasių mokiniai skaitė pasirinkto žanro (poezijos arba prozos) kūrinius ar kūrinių ištraukas. Kiekvienas paruošė po 2 kūrinėlius. Skaitovus ruošė pradinių klasių arba kalbų mokytojai. Skambėjo įvairios nuotaikos kūriniai.
1-2 klasių mokinių tarpe I vietą užėmė Julija – Celestyna Turovska, Eišiškių gimnazijos 1b kl. mokinė (mokyt. K.Snigiriovienė, J.Miškinis), II vietą – Kristupas Česokas, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 1b kl. mokinys (mokyt. E.Leveckienė), III vietą - Ugnė Stasiūnaitė, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 2b kl. mokinė (mokyt. R.Stasiūnienė).
3-4 klasių tarpe I vieta teko Justui Kratkovskiui, Šalčininkų Lietuvos tūkstantmečio gimnazijos 4a kl. mokiniui ( mokyt. J.Ališauskienė), II vieta – Norbertui Drozd, Eišiškių gimnazijos 3a kl. mokiniui (mokyt. T.Gotoveckaja, V.Minakovska - Petrauskienė), III vieta – Simonai Krivonosaitei, Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos 3a kl. mokinei ( mokyt. D.Andruškevičienė).
Smagu buvo pasiklausyti ir Tetėnų „Šalčios“ pradinio ugdymo skyriaus pradinukų, kurie paruošė literatūrinę kompoziciją pagal A.Matučio, A.Baltakio, D.Kudžmaitės eiles „Mano šeima“ (mokyt. L.Šeškienė).
I-III vietų laimėtojai apdovanoti Šalčininkų r. savivaldybės administracijos švietimo ir sporto skyriaus diplomais, kiti - Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos direktoriaus padėkomis bei vaikiškomis knygomis. Padėkos raštus įteikėme ir mokinius ruošusiems mokytojams.
Tikimės, jog pradinių klasių meninio skaitymo konkursas „Vaikystės spalvos“ kitąmet į Eišiškes penktąjį kartą sukvies dar didesnį būrį mažųjų skaitovų.

Eglė Kiriuškinienė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui

{vaikystes_spalvos_2015}