Renginiai

MINĖJOME SAUSIO 13- ĄJĄ - LAISVĖS GYNĖJŲ DIENĄ

     Sausio 11 d., penktadienį, visa gimnazijos bendruomenė prisijungė prie visuotinės pilietinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Pagerbdami 1991 m. sausio 13- ąją žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą, 8 val. ryto dešimčiai minučių visuose gimnazijos languose uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes.  Dvyliktą kartą Lietuvoje organizuojama šia pilietine iniciatyva Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti, pakvietė švietimo įstaigas, valstybės institucijas ir organizacijas bei visus geros valios žmones paminėti prieš dvidešimt aštuonerius metus pasiektą pilietinę pergalę. Iniciatyvos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę.

     Paruošėme stendą su visų žuvusiųjų tą dieną nuotraukomis, tragiškų įvykių vaizdais. Mokytojai pasakojo mokiniams apie sausio 13-osios įvykius. Juk  sausio 13-oji - viena iš svarbiausių datų Lietuvos istorijoje. Tai laisvės naktis, kuri suvienijo tūkstančius Lietuvos gyventojų bendram tikslui - apginti Lietuvą, jos nepriklausomybę.

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja