Renginiai

„KRITINIS MĄSTYMAS – BŪDAS BŪTI AKTYVIU PILIEČIU“

      Nuo spalio mėnesio Stanislovo Rapolionio gimnazijoje prasideda dar viena projekto „Gyvenu laisvai“ veikla - raštingumo mokymų programa, kurią parengė Didžiojo universiteto profesorė Audronė Nugaraitė. Pirmąjį užsiėmimą spalio 16 dieną pravedė Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius. Programa skirta supažindinti mokinius su žiniasklaidos veikimo principais, vaidmeniu visuomenės socialiniame gyvenime. Tikslas - ugdyti jaunuolių gebėjimus nepasiklysti globaliame informacijos pasaulyje.

     Aptarėme saugaus  medijų naudojimo galimybes,   asmens duomenų apsaugą ir privatumą. IIG bei IIIG klasių gimnazistai kalbėjosi  tema „Kritinis mąstymas – būdas būti aktyviu piliečiu“. Jaunuoliai  aktyviai diskutavo, pateikė nemažai savo asmeninės patirties pavyzdžių. Kilo aštrios diskusijos dėl , atrodo, labai paprastų dalykų.

     Norint pasiekti savo tikslą, nereikia prisitaikyti prie  daugumos, o aktyviai atstovauti savo požiūrį, įsitikinimus. Šiais laikais svarbu mokėti išsakyti savo nuomonę, ją apginti, kalbėti argumentuotai.

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Sidorovič-Bartaševič
Geografijos ir istorijos mokytoja