Aktualijos

Grupė mūsų gimnazijos mokinių vasaros atostogas užbaigė dalyvaudami Lenkijos neformaliosios  organizacijos „Fundacja AVE“ parengtame ir Lietuvos-Lenkijos jaunimo mainų fondo finansuotame bei Lenkijos švietimo ministerijos dotuotame projekte „Project K“ (Projektas K). Rugpjūčio 23-30 dienomis devyni 8-10 klasių mokiniai lydimi anglų kalbos mokytojos Druskininkuose susitiko su 15-18 metų jaunuoliais iš Varšuvos. 

Atėjus vasaros šilumai, visi traukia pailsėti prie vandens telkinių. Eišiškių miestelis turi savo mažą vandens telkinuką – vietinių vadinamą „baseika“. Bet ar saugu čia maudytis? Netradicinės pamokos metu, nusprendėme tai patikrinti su 7–tos klasės mokiniais ir atlikome vandens būklės tyrimą. 

Šiais metais 10 Šalčininkų rajono mokyklų prisijungė prie projekto „Svajonių komandos“ (angl. „Dreams & Teams“) vykdymo, kurį organizavo Britų taryba Lietuvoje kartu su Lietuvos tautiniu olimpiniu komitetu (LTOK). Projekto „Svajonių komandos“ tikslas – per sportines veiklas ugdyti mokinių lyderystės įgūdžius, organizacinius gebėjimus, bendradarbiavimo, darbo komandoje įgūdžius. Lietuvoje šis projektas yra vykdomas jau trečius metus veiklose aktyviai jau dalyvavo Klaipėdos regiono moksleiviai ir Visagino mokyklos.

Gyvybė Žemėje jau nuo pat jos atsiradimo nuolat keičiasi. Vienos organizmų rūšys išnyksta, o kitos atsiranda. Organizmų kaita - tai evoliucija. Pagrindinis evoliucijos įrodymas yra fosilijos – suakmenėjusios organizmų liekanos ar jų atspaudai uolienose. 

Mūsų gimnazija birželio 10 d. tapo mokslu besidominčių jaunuolių traukos centru – į gimnazijos  kiemą užsuko neįprastas modernios mokslinės įrangos prikrautas vilkikas „MoMoLab“. Tai  mobilioji mokslinė laboratorija, kuri sudomino 8-10, I-IIIG klasių mokinius. 

Už lango pavasaris. Gieda paukščiai, žydi obelys. Šviesi, giedra diena. Pro gimnazijos duris žengia būrys garbingų svečių. Pagaliau sulaukėme: šiemet Stanislovo Rapolionio premijos įteikimo ceremonija gimnazijoje vyks!

Gegužės 15 dieną minint Tarptautinę Šeimos dieną, mūsų gimnazijoje įvyko „OLWEUS su šeima šventė“, kur dalyvavo 5-6 klasių mokiniai. Deja, dėl šiandieninės epidemiologinės situacijos šioje šventėje negalėjo dalyvauti visi mokiniai, negalėjome pakviesti ir tėvelių. 

Pirmąjį gegužės sekmadienį Lietuvoje švenčiama Motinos diena. Ši šventė neatsitiktinai švenčiama pavasarį. Juk Motina tapatinama su žeme – kaip mama išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių. Sakoma, kad gražiausios dainos ir eilės yra apie meilę, o juk meilė mamai yra tyriausia, stipriausia ir nuoširdžiausia.