Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija
Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija

Edukacija ,,Alio alio? Muziejaus ryšių skyrius"

Mūsų gimnazijos aštuntokai šiais mokslo metais tęsia dalyvavimą tautinių mažumų projekto ,,O kas gi tu esi, Tėvyne, jei ne mes , jei ne mūsų rankos, jei ne mūsų širdys“ veikloje.

Spalio 7 dieną aštuntos klasės mokiniai lankėsi Vilniaus muziejuje, kur vyko edukacija ,,Alio alio? Muziejaus ryšių skyrius". Lankydamiesi parodoje, mokiniai susipažino su komunikacijos priemonių istorija ir sužinojo įdomių faktų apie susisiekimo priemones Lietuvoje. Laiškų rašymo pradžia yra siejama su kunigaikščio Gedimino laišku, parašytu 1323 metais. Pašto sistema egzistuoja maždaug 500 metų, pašto dėžutės – apie 60 metų. Laidiniu telefonu lietuviai naudojasi maždaug  85-erius metus, paskutinis taksofonas Lietuvoje išjungtas 2022 metais. Internetas, Lietuvoje atsiradęs 1991 metais, nuo gyvavimo pradžios labai pakito: iš pradžių jis turėjęs net  Geltonųjų interneto puslapių knygą, nes paieškos (google) sistemos dar nebuvo. Mokiniai turėjo galimybę išbandyti dabar nebenaudojamas priemones - iššifruoti telegramą, užrašytą Morse’s kodu, pasukti laidinio telefono ratelį ir, ragelyje išgirdus ,,Alio“, pasakyti keletą žodžių, parašyti žinutę senu mygtukiniu mobiliuoju ,,Nokia“ telefonu , pasižiūrėti kelis nedidelio nespalvoto televizoriaus kadrus. Atlikę tyrimus, kūrybines užduotis, mokiniai kėlė jų emociją nusakančią kortelę ir išsakė savo nuomonę apie šią edukaciją. O ji aštuntokų   įvertinta puikiai.

                Edukacija Vilniaus muziejuje leido mokiniams geriau suprasti, kaip  susisiekdavo ir bendraudavo jų tėvai ir seneliai , kai dar nebuvo išmaniųjų telefonų, be kurių dabar mes neįsivaizduojame savo kasdienybės.

Nuotraukos:
Irena Blažukonienė

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas