Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija
Šalčininkų rajono Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazija

Pamokos kitaip

  • Paskelbta: 2025-10-29
  • Kategorija: Išvykos

Spalio 28 dieną Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos I-IIG klasių gimnazistai vyko į edukacinę išvyką į Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmus, vėliau lankėsi Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje – LRT Vilniuje.

Valdovų rūmuose buvo puiki proga dar daugiau sužinoti apie mūsų šalies istoriją ir pamatyti, kaip atrodė didikų gyvenimas prieš kelis šimtmečius. Ekskursijos metu gidė papasakojo apie rūmų statybą, jų sunaikinimą ir vėlesnį atstatymą. Apžiūrėjome autentiškas menes, archeologinius radinius, senovinius ginklus ir dailės kūrinius. Ypač įspūdinga buvo didžioji menė, kurioje kadaise vyko puotos ir priėmimai.

LRT televizijoje gimnazistai susipažino su televizijos ir radijo darbo užkulisiais, pamatė filmavimo studijas: „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“, „Gustavo enciklopedija“, „Laba diena, Lietuva“, „Kas ir kodėl?“ ir kitas. Aplankė žinių redakciją bei radijo įrašų kambarius. Grimo patalpoje susitiko su žinių vedėja Simona Vasiliauskaitė. Vėliau gidė papasakojo, kaip rengiamos laidos, kaip dirba žurnalistai, operatoriai ir režisieriai. Gimnazistai turėjo galimybę iš arti pamatyti, kaip atrodo filmavimo procesas ir kokia įranga naudojama tiesioginėms transliacijoms.

Ši išvyka visiems labai patiko – sužinojo daug naujų faktų, pamatė istorinius lobius ir geriau suprato mūsų valstybės praeitį. Tai buvo ne tik įdomi, bet ir prasminga pamoka už gimnazijos sienų.

 

Nuotraukos:
Tatjana Sidorovič-Bartaševič

Nepamirškite padėkoti autoriui
Ankstesnės naujienos
  • Elektroninis dienynas
  • Tėvams
  • Mokiniams
  • Mokytojams
Naujienų archyvas