Renginiai

ŠVENTĖME VIOLETOS PALČINSKAITĖS JUBILIEJŲ

     Lapkričio 30 dieną gimnazijos salėje šventėme garsios lietuvių poetės, scenaristės, vertėjos, vaikų literatūros klasikės Violetos Palčinskaitės jubiliejų. Šį mėnesį vaikų pamėgtai poetei sukako 75-eri metai. Su jos eilėraščiais išaugo ne viena skaitytojų karta. Violetos Palčinskaitės kūriniai pasiekė net tų vaikučių širdeles, kurie jos knygelių neskaitė. Žaismingi poetės tekstai ir šiltos dailininkų iliustracijos  kviečia žaisti, džiaugtis ir mėgautis, įsivaizduoti, jausti, dainuoti. Poetės eilėraščiai kupini tikėjimo gėriu ir grožiu.

     Šventei ruošėsi gimnazijos ikimokyklinukai, priešmokyklinukai, pradinių klasių mokiniai ir mokytojai. Visą savaitę bibliotekoje puikavosi pradinių klasių mokinių piešinių paroda V.Palčinskaitės eilėraščių motyvais. Daug poetės eilėraščių virto smagiomis dainomis. Jos džiugina vaikų širdis. Šventės metu tai galėjome pastebėti: kol rinkosi mokiniai, salėje skambėjo dainos poetės žodžiais. 2 klasės mokinai popietę pradėjo linksma daina “Labas“, o baigė pradinių klasių mokinių choras puikia daina „Lietaus lašai“. Šventei mokinius dainų mokė muzikos mokytoja Laurita Rozmyslovičienė.

    Kiekviena klasė labai nuoširdžiai ruošėsi šventei: ikimokyklinukas Modestas padeklamavo eilėraštį „Pomidoras“, 1a klasė padainavo dainelę “Agurkas“, 1b deklamavo eilėraštį „Fabrikas“, 2 klasė padeklamavo net tris eilėraščius, o trečiokai improvizavo „Lapų kritimą“.

      Ketvirtų klasių mokiniai eilėraščius deklamavo su kaukėmis, vaidino, o Gabrielė raiškiai deklamavo  patį gražiausią Violetos Palčinskaitės eilėraštį „Palesinti paukštį“.

      Visą popietę  vedė IIGa klasės mokinė Erika Bazytė.

      Bibliotekininkė A.M.Dailidkaitė paruošė įdomų ir išsamų pristatymą apie poetės gyvenimą ir kūrybą.

      Smagu, jog mūsų gimnazijoje vyksta tokie gražūs ir prasmingi renginiai.

___________________________

Įrašo autorius:
Marija Aldona Dailydkaitė
Bibliotekos vedėja