Aktualijos

UŽGAVĖNĖS – LINKSMA ŠVENTĖ

     Užgavėnės – žiemos šventė, simbolizuojanti žiemos išvarymą siekiant prisišaukti pavasarį bei žyminti paskutinę žiemos mėnesio dieną. Šventė žavi liaudišku humoru. Pagrindiniai Užgavėnių šventės atributai – kaukės, svarbu ir persirenginėjimas.

    Eišiškių Stanislovo Rapolionio gimnazijos Tetėnų ,,Šalčios“ ikimokyklinio ugdymo grupės vaikai vasario 23 d. labai nuotaikingai atšventė Užgavėnes. Pasislėpę po velniukų kaukėmis, apsiginklavę tarškalais-barškalais, smarkiai trypdami, varė žiemą iš kiemo, garsiai skanduodami:  ,,Žiema, žiema, bėk iš kiemo“. Šoko šokį „Oželis“, išbandė taiklumą žaisdami „Blynų mėtymą į bliūdą“.

     Šventės pabaigoje visi vaikai pasimėgaudami vaišinosi gardžiais blynais. Po tokio triukšmingo žiemos varymo belieka laukti pirmųjų pavasario pranašų.

___________________________

Ingrida Voronovič Įrašo autorius:
Ingrida Voronovič
mokytoja, vykdanti ikimokyklinį ugdymą