Aktualijos

SMAGI 6 KLASĖS IŠVYKA Į VILNIŲ

     Rugsėjo 28 dieną tradicines 6 klasės mokinių pamokas pakeitė edukaciniai užsiėmimai muziejuose. Nusprendėme pakeisti aplinką bei mokymo priemones ir būdus. Išvykome į sostinę. Pirmiausiai aplankėme Energetikos ir technikos muziejų, kur išsamiau ir vaizdingiau susipažinome su kai kuriais fizikos dėsniais. Šeštokai dalyvavo edukacinėje programoje „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?“ Šios edukacijos metu sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas ir dirbtinės perspektyvos. Susipažino su judančiais paveikslėliais, gėrėjosi 3D kūriniais ir interaktyvių eksponatų pagalba atrado stulbinančių optinių apgaulių.

     Aplankėme Vilniaus Šv.vyskupo Stanislovo ir Šv.Vladislovo arkikatedrą baziliką, katedros požemius. Mokiniai susipažino su Vilniaus katedros istorija, sužinojo, kaip laikui bėgant keitėsi pastatas. Kriptose ir koridoriuose įrengtose ekspozicijose klausėsi pasakojimų apie laidojimo tradicijas. Katedros požemiuose matė išlikusią vieną iš dviejų seniausių freskų Lietuvoje, nutapytą XIV a. Tai yra Jėzaus Kristaus  nukryžiavimo freska. Aplankėme ir Karališkąjį mauzoliejų, kur  palaidotas Lenkijos karalius ir Lietuvos didysis kunigaikštis Aleksandras Jogailaitis, karalienės Barbora Radvilaitė ir Elžbieta Habsburgaitė, valdovo Vladislovo IV Vazos širdis. Pačiupinėjome sarkofagą, paruoštą Vytauto Didžiojo palaikams. Mokinius ypač sudomimo pasakojimas apie tai, kad Vytauto palaikų dar nerasta, kilo diskusija, spėliojimai, kur jie gali būti....

      Po pietų, pilni teigiamų emocijų, grįžome į gimnaziją.

___________________________

Įrašo autorius:
Tatjana Sidorovič
Geografijos ir istorijos mokytoja