TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ SAVAITĖ

Lapkričio mėnesio 18 – 22 d. mūsų gimnazijoje karaliavo tikslieji mokslai – matematika ir informacinės technologijos. Organizatoriai – matematikos ir informacinių technologijų mokytojos – per penkias dienas stengėsi įrodyti, kad tikslieji mokslai nėra vien nuobodžios taisyklės, užkoduoti simboliai ir griežti skaičiai.
    Pirmadienį -tiksliųjų mokslų savaitės atidarymas. Trečiojo aukšto fojė buvo parengtas  stendas “Kur reikalinga matematika“, piešinių  ir kompiuterinių piešinių „Matematika linksmai”parodos.
      Antradienį vyko 5a, 5b ir 6 klasių mokinių matematikos konkursas „Ne tokia jau sunki MATEMATIKA“. Nugalėjo 6 klasės komanda.
       IG ir IIG klasių gimnazistai dalyvavo informatikos viktorinoje. Daugiausia taškų surinko D.Grabštunovič (IG), E.Kaziukonis(IG), A.Šibeko(IIG).
     IIG klasėje vyko atvira integruota matematikos ir informacinių technologijų pamoka „Lygčių sistemų grafinis sprendimas“. Netradicinės pamokos metu mokiniai atliko įvairias matematikos bei informacinių technologijų užduotis. Informacinių technologijų  mokytoja supažindino mokinius su naujausiomis kompiuterinėmis programomis, kurios naudojamos sprendžiant matematikos uždavinius.
      6 klasėje vyko turnyras „Greitas teksto rinkimas“ naudojant kompiuterinę tekstų rengimo programą. Greičiausiai duotą tekstą surinko G.Cimošaitė.
      Trečiadienį vyko 7a, 7b ir 8 klasių mokinių matematikos konkursas „Įdomioji matematika“. Nugalėtojais tapo komanda „Burundukai“ – A.Zdončikas, M.Klimovič, 7a klasės mokiniai, E. ir L.Lėckai, 7b klasės mokiniai, R.Sokolov, S.Zemianis, V.J.Gabrilevskaja, 8 klasės mokiniai.
      Ketvirtadienį buvo organizuota IG-IVG klasių gimnazistų matematikos olimpiada. Nugalėtojai - I.Kulešo (IVGa), D. Juralevič (IIIGa),  D. Grabštunovič (IG), E. Kaziukonis (IG), S.Kucevič(IIG).
      3a, 3b ir 4 klasių mokiniai jėgas bandė mintino skaičiavimo kompiuteriu konkurse „Skaičiavimo misteris“. Daugiausia taškų surinko N.Barutis, 4 kl. Ir  D.Timoš, 3b kl.
      Fotografijos konkurse „Matematinės figūros aplink mus“ nugalėtoju tapo D. Leikauskas (IVa).
      Piešinių konkursuose laimėjo E.Paškevič (5b) ir L.Šestakovaitė (6).
    Penktadienį 13 val. vyko tiksliųjų mokslų savaitės uždarymas.  Direktoriaus  pavaduotoja ugdymui Gražina Šibekienė džiaugėsi pavykusiu renginiu, mokinių aktyvumu bei pasiekimais. Linksma bei susikaupimo reikalaujanti, pramogų kupina savaitė baigėsi dovanų ir padėkų įteikimo ceremonija. Buvo pristatyta ir Mokinių tarybos pirmininkės S. Urvikytės (IIIGa) nufilmuota  apklausa, parengta pagal  mokinių atsakymus į klausimus apie matematiką ir informatiką.
    Tiksliųjų mokslų savaitės metu buvo pagilintos matematikos ir informacinių technologijų dalykų  žinios. Ir tikriausiai mokytojams pavyko įrodyti, kad  tikslieji mokslai tikrai nenuobodūs.
 Marija Nikrevič, vyresnioji informacinių technologijų mokytoja